Tomasz DŁUGOZIMA
radca prawny starszy prawnik

W Kancelarii od 2015 r. Wcześniej doświadczenie zdobywał w dwóch renomowanych olsztyńskich kancelariach radcowskich. Posiada również wykształcenie ekonomiczne. Uczestnik wielu szkoleń, w tym kursu Microeconomics of Competitiveness realizowanego przy współpracy z Harvard Business School. W 2019 r. ukończył z wyróżnieniem aplikację radcowską.

Na co dzień zajmuje się prawem administracyjnym, szeroko rozumianym prawem nieruchomości oraz funduszami unijnymi. Posiada także bogate doświadczenie w zakresie zabezpieczania zobowiązań poprzez wykorzystanie w tym celu weksli.

Doradza w szczególności przy realizacjach inwestycji, które napotykają na silny opór ze strony władz samorządowych oraz lokalnych społeczności. Autor wielu audytów nieruchomości, przeprowadzanych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych, planistycznych i budowlanych.

Specjalista oraz autor szkoleń w zakresie obrotu nieruchomościami rolnymi. Jego artykuły i komentarze publikowane są w Rzeczpospolitej oraz Gazecie Wyborczej.

Autor bloga Nieruchomoscirolne.pl.

Biegle włada językiem angielskim.

Po pracy fan Realu Madryt oraz gier strategicznych.

Zrealizowane projekty:

  • analiza i koordynacja procesu przejęcia konkurencyjnego podmiotu na rynku hodowlanym,
  • współautor planu podziału majątku o wartości przekraczającej 100 mln PLN,
  • sporządzenie kompleksowej opinii prawnej w przedmiocie dopuszczalności uznania za pomoc publiczną środków w wysokości 70 mln PLN,
  • obsługa licznych procesów inwestycyjnych w branży hodowlanej,
  • prowadzenie kilkudziesięciu spraw zarówno przed sądami powszechnymi, jak i administracyjnymi, w tym sporu sądowego z zakresu funduszy unijnych o wartości ponad 7,5 mln PLN.

Publikacje

O przyczynach uruchomienia portalu i sposobie jego działania – pisze r. pr. Tomasz Długozima

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na wspólników spółek osobowych oraz jak się przed nimi zabezpieczać – na część trzecią artykułu z serii uprawnień KOWR zaprasza r. pr. Tomasz Długozima