12 czerwca 2019

Olsztyn
siedziba Kancelarii
ul. Św. Wojciecha 3/3a lok. 1.

START: 9:00

CZAS TRWANIA: 4 godziny / w tym 15 min. przerwy

LICZBA MIEJSC: BRAK MIEJSC - prosimy o zgłaszanie zainteresowania kolejną edycją szkolenia.

CENA: 499 PLN + VAT

W ekspresowym tempie, tuż przed długim weekendem majowym 2019 r, Sejm przyjął nowelizację ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawę, która bardzo mocno utrudniła obrót nieruchomościami rolnymi, uchwalono w 2016 „za pięć dwunasta”, a następnie punktowo nowelizowano niwelując najdotkliwsze jej efekty, nie zawsze skutecznie.

W jaki sposób ostatnie zmiany wpływają na obrót nieruchomościami, co uległo zmianie oraz co wciąż rodzi poważne komplikacje przedstawi r. pr. Tomasz Długozima, specjalista z zakresu prawa rolnego, administracyjnego oraz nieruchomości w tym nieruchomości rolnych.

Spotkanie jest zamknięte dla prawników i pracowników innych kancelarii prawnych; z góry dziękujemy za zrozumienie.

PODCZAS SPOTKANIA DOWIESZ SIĘ:

  • Rolnik indywidualny, inna osoba fizyczna, spółki prawa handlowego – kto i na jakich zasadach może nabyć nieruchomości rolną?
  • Jakie obowiązki wiążą się z nabyciem nieruchomości rolnej?
  • Komu i kiedy przysługuje prawo pierwokupu lub odkupu nieruchomości?
  • Jak postępować wobec KOWR, gdy włączy się w transakcję?
  • Jak prowadzić sprawy sądowe z udziałem KOWR, dotyczące wyceny nieruchomości?
  • Jakie są skutki nabycia nieruchomości w sposób niezgodny z ustawą?
  • Jak rozumieć i postępować w przypadku ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi wynikających z umów ich nabycia od Skarbu Państwa/ANR/KOWR?

Partnerzy

Publikacje

Na podpis Prezydenta czeka nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawa znosi szereg nieprzemyślanych rozwiązań przyjętych w 2016 r. Czy jednak kompleksowo reguluje niejasne obszary? Na to pytanie odpowiada r. pr. Tomasz Długozima.

Druga część artykułu podsumowującego nowe zasady obrotu nieruchomościami rolnymi – o potrzebie nowelizacji, kontrowersjach i trybach postępowania kontynuuje r.pr. Tomasz Długozima.

Nowe zasady obrotu nieruchomościami rolnymi obowiązują od 1 maja 2016 r. Czas już dokonać podsumowania tych zmian. O ich skutkach, wadach i zaletach pisze nasz specjalista r. pr. Tomasz Długozima.