Artur PRZESTRZELSKI
adwokat starszy prawnik

Związany z Kancelarią od 2012 r. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego. Prowadzący szkolenia z zakresu uprawnień wierzycielskich. Od niemal 10 lat zajmuje się zagadnieniami ze styku prawa i biznesu.

Stale koncentruje się na poszerzaniu wiedzy i rozwoju umiejętności związanych z restrukturyzacją przedsiębiorców oraz realizacją interesów wierzycieli lub dłużników. Prowadzi złożone i wielowątkowe postępowania oraz koordynuje projekty interdyscyplinarne.

Dochodzenie wierzytelności trudnych to sprawy najczęściej pojawiające się w jego praktyce. Doradza przedsiębiorcom oraz ich reprezentantom w bieżącym podejmowaniu decyzji gospodarczych. Cechuje go nieszablonowe podejście do pojawiających się problemów.

Lubi aktywność fizyczną, gry komputerowe oraz szachy.

Zrealizowane projekty:

  • prowadzenie licznych postępowań dotyczących odpowiedzialności majątkowej członków zarządów spółek kapitałowych za zobowiązania wobec wierzycieli, spółki lub wspólników;
  • prowadzenie i koordynacja licznych postępowań dotyczących odpowiedzialności karnej członków zarządów spółek kapitałowych;
  • prowadzenie licznych postępowań dotyczących zakazu prowadzenia działalności gospodarczej;
  • realizacja interesów dłużników i wierzycieli w postępowaniach upadłościowych i gospodarczych o sumie zgłoszonych wierzytelności opiewających od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Publikacje

Jakie terminy uległy zmianie w związku z COVID-10 i co się z tym wiąże – omawia adw. Artur Przestrzelski

Zapraszamy na drugą część artykułu o zmianach dotyczących ogłaszania upadłości w czasach pandemii.

Na pierwszą część artykułu o zmianach dotyczących ogłaszania upadłości w czasach pandemii zaprasza adw. Artur Przestrzelski.